• +90 216 469 66 00
 • info@dedemanloyalclub.com

Kullanım Koşulları

Dedeman Loyal Club Programına Genel Bakış 

 1. Dedeman Loyal Club üyeliği yalnızca bireysel üyelik içindir. Üyelik ve ilgili avantajları yalnızca üyenin kullanımına yöneliktir; üyelik devredilemez. Üyelikler birden fazla kişiyle paylaşılamaz veya diğer üyeliklerle birleştirilemez. Dedeman Loyal Club üyeliği kurumlar, dernekler ve gruplar için geçerli değildir.
 2. Dedeman Loyal Club Üyeligi ücretsizdir. Internet üzerinden veya herhangi bir Dedeman Otelinden başvuru yapılabilir.
 3. Dedeman Grup, avantajları veya düzeye bağlı nitelikleri kendi takdirine göre ve bildirimde bulunmaksızın ekleme, değiştirme veya silme hakkına sahiptir.
 4. Üyelerin, üyeliklerini etkileyebilecek her türlü kişisel bilgi değişikliğinde Dedeman Grup üzerinde güncelleme yapması gereklidir.
 5. Her düzey için gecelik konaklama hakkı kazanma süresi, bir takvim yılı döngüsüne bağlıdır.
 6. Kayıp veya çalıntı  üyelik kartı bildiriminde bulunmak üyenin sorumluluğundadır.
 7. Dedeman Grup, konaklama sırasında her zaman üyenin üyelik kartını ve ayrıca fotoğraflı kimlik kartını talep etme hakkına sahiptir.
 8. Dedeman Grup, avantajları sınırlama ve bir üyenin profilini devam ettirmeme hakkına sahiptir.
 9. Üyelerin rezervasyon sırasında ''Dedeman Loyal Club'' numarasını belirtmesi gereklidir. Rezervasyon sırasında ''Dedeman Loyal Club'' numarasını bilmeyen üyelerden ek bilgi sunması istenecektir. Giriş sırasında, üyelerden ''Dedeman Loyal Club'' numarasını ve fotoğraflı kimlik kartını sunması talep edilebilir.
 10. Plus ve Elit düzeylerinde olan ve gerekli kriterleri karşılamayan üyeler, uygun düzeye düşürülecektir.
 11. Dedeman Loyal Clubona ermesinden önce talep edilmeyen, alınmayan veya kullanılmayan tüm haklar iptal olacaktır.
 12. Kuşkuya yer vermemek için, Hüküm ve Koşullarda ve yazılı veya çevrimiçi teminatlarda ya da başka Dedeman pazarlama materyallerinde kullanılan "geceler" ifadesi aksi belirtilmediği sürece "koşulları sağlayan geceler" anlamına gelir. Bir sonraki bölümde "koşulları sağlayan geceler" ifadesinin tanımı yapılmaktadır.

Gecelik Konaklama Kredisi Kazanma 

 1. Statü için gecelik konaklama kredisi kazanmak isteyen bir üye, otelin kayıtlı misafiri olmalı ve gecelik konaklama yapmalıdır. Gecelik konaklama kredileri ve programın avantajları, yalnızca Dedeman Loyal Club programına kaydolan ve Dedeman oteli veya tesisinin kayıtlı bir misafiri olan bireysel üye için uygulanabilir.
 2. Üyeler kendi adlarına bir oda rezervasyonu yapmalı, Dedeman Loyal Club numaralarını belirtmeli ve gecelik konaklama yapmalıdır. Üye birden fazla oda rezervasyonu yaptığında, yalnızca üyenin konakladığı oda, üye statüsü için gecelik konaklama kredisi olarak sayılacaktır.
 3. Kayıt öncesi gerçekleştirilen gecelik konaklamaların üyelik statüsü için sayılması veya kredi verilmesi mümkün değildir.
 4. Bir üye, konaklama sırasında üye olması koşuluyla eksik konaklamalar için 6 ay öncesine kadar gecelik konaklama kredisi talep edebilir.
 5. Dedeman Loyal Club, diğer otel bağlılık programlarındaki performansa veya statüye dayanarak düzey statüsü vermeyecektir.
 6. Dedeman Loyal Club gecelik konaklama kredisi yalnızca bireysel seyahat içindir. Odada konaklayan üyelerin sayısına bakılmaksızın, yalnızca bir Dedeman Loyal Club üyesi gecelik konaklama kredisi kazanacaktır.
 7. Gecelik konaklama kredisi yalnızca bir nitelikli konaklama tamamlandıktan sonra verilecektir.
 8. Oda konaklaması kredisi almak için rezervasyonun koşulları sağlayan fiyatlar üzerinden yapılması gerekir. Koşulları sağlayan fiyatlar üzerinden yapılan oda konaklamaları "koşulları sağlayan geceler" olarak adlandırılır. Şarta bağlı oda fiyatları Dedeman Grup tarafından belirlenir ve herhangi bir zamanda, önceden bildirilmeksizin şarta bağlı olmadığı kabul edilebilir. Bu program kapsamında, koşulları sağlamayan konaklamaların örnekleri aşağıdakileri içerir:
  • Hava yolu ve / veya seyahat sektörü indirimleriyle bağlantılı gecelik konaklamalar
  • Tur gruplarının gecelik konaklamaları
  • Hava yolu tarafından ödenen hava yolu mürettebatı üyelerinin gecelik konaklamaları
  • Sık uçan yolcu programları ve / veya takasa vb. dayalı olarak hak kazanılan bonus milleri karşılığında ödül olarak verilen gecelik konaklamalar
  • Kupon kullanarak elde edilen gecelik konaklamalar, ücretsiz gecelik konaklamalar veya Ödül gecelik konaklamala
  • Çalışan fiyatı uygulanan gecelik konaklamalar

Dedeman Loyal Club Avantaj      

 1. Dedeman Loyal Club kaydolan üyeler, Dedeman Loyal Club Avantaj çevrimiçi statüsü kazanacaktır ve kayıt sırasında üye tarafından belirtilen e-posta adresine e-posta aracılığıyla bir adet yazdırılabilir üyelik kartı gönderilecektir.
 2. Yaşam Boyu Dedeman Loyal Club Avantaj üyeliği, 12 aylık takvim döneminde 5 gecelik konaklamayı tamamlayan üyelere verilecektir ve üyenin profilindeki adrese plastik bir üyelik kartı gönderilecektir.
 3. 12 aylık takvim dönemi boyunca 5 gecelik konaklama sayısını karşılayan üyeler Yaşam Boyu Dedeman Loyal Club Avantaj üyeliğine hak kazanır.  

Dedeman Loyal Club Plus      

 1. Dedeman Loyal Club Plus üyeliği, 12 aylık takvim dönemi boyunca 15 gecelik konaklamayı tamamlayan üyelere verilecektir.
 2. Dedeman Loyal Club Plus üyeliği 12 ayda bir yenilenir ve üyelik kartının üzerinde yazan tarihe kadar geçerlidir.
 3. Yeniden hak kazanmak için, üyelerin 1 yıllık Plus üyeliği kapsamında 12 aylık takvim dönemi boyunca 15 gecelik konaklamayı tamamlaması gerekecektir.
 4. Yeniden hak kazanma durumunda, mevcut kartın geçerlilik süresi sonunda üyeye yeni bir Plus üyelik kartı gönderilecektir.
 5. Yeniden hak kazanmama durumunda, mevcut kartın geçerlilik süresi sonunda üyeye yeni bir Dedeman Loyal Club Member üyelik kartı gönderilecektir.
 6. Dedeman Park Otellerinde şarta bağlı bir fiyattan tamamlanan gecelik konaklamalar üyelik statüsü için geçerli sayılacaktır.  

Dedeman Loyal Club Elit 

 1. Dedeman Loyal Club Elit üyeliği, 12 aylık takvim dönemi boyunca herhangi bir Dedeman lokasyonunda 30 gecelik konaklamayı tamamlayan üyelere verilecektir.
 2. Dedeman Loyal Club Elit üyeliği 12 ayda bir yenilenir ve üyelik kartının üzerinde yazan tarihe kadar geçerlidir.
 3. Yeniden hak kazanmak için, üyelerin 1 yıllık Plus üyeliği kapsamında 12 aylık takvim dönemi boyunca Dedeman lokasyonlarında 30 gecelik konaklamayı tamamlaması gerekecektir.
 4. Yeniden hak kazanma durumunda, mevcut kartın geçerlilik süresi sonunda üyeye yeni bir Elit üyelik kartı gönderilecektir.
 5. Yeniden hak kazanmama durumunda, mevcut kartın geçerlilik süresi sonunda üyenin yeni düzeyini yansıtan yeni bir üyelik kartı üyeye gönderilecektir.

Dedeman Loyal Club Ödülleri ve Avantajları 

 1. Dedeman Grup, düzey ödüllerini ve avantajlarını kendi takdirine göre, bildirimde bulunarak veya bulunmaksızın ekleme, değiştirme veya silme hakkına sahiptir.
 2. Dedeman Loyal Club avantajları ve ödülleri gelire veya diğer vergilere tabi olabilir. Dedeman Loyal Club üyeleri, bu tür vergilerin tamamını ödemekten ve tüm uygun açıklamaları yapmaktan sorumludur. Dedeman Grup, Üyelik avantajları ve ödüllerinin verilmesiyle bağlantılı hiçbir vergi borcu, harç veya diğer masraflardan sorumlu olmayacaktır.  

Ödüller:

 1. Ödüllerin kullanımı, rezervasyon sırasında otellerdeki müsait olma durumuna tâbidir. İndirim dışı tarihler söz konusu olabileceği için ödül sertifikası kullanma imkânı, oda müsait olma durumuna bakılmaksızın, otellerin takdirindedir.
 2. Ödül geri ödemesi, rezervasyon yapıldığı sırada kabul edilmelidir
 3. Tüm ödül kullanımları için ödül son kullanma tarihinden önce rezervasyon yaptırılmalı ve tamamlanmalıdır.
 4. Ödüller veriliş tarihinden itibaren bir yıl geçerlidir
 5. Ödüller aksi belirtilmedikçe devredilebilir
 6. Ödüller nakit paraya çevrilemez
 7. Ödüller, diğer promosyon fırsatları veya özel indirim programlarıyla birlikte kullanılamaz

         Avantaj Ödülleri:
  • Şarta bağlı fiyatların uygulandığı her beş gecelik konaklamanın ardından, Yaşam Boyu Dedeman Loyal Club Member veya Plus statüsüne sahip üyelere bir Avantaj Ödülü verilecek.
  • Toplam 12 aylık dönemde kazanılabilecek maksimum Avantaj Ödülü sayısı 4 olarak belirlenmiştir.
  • Tek konaklama sırasında üst üste 2 gece için ücretsiz oda yükseltme ve ya
  • Tek konaklama sırasında bir sabah kahvaltı ya da 1 sabah iki kisilik kahvaltı.

   Plus Ödülleri:
  • Şarta bağlı fiyatların uygulandığı her on gecelik konaklamanın ardından, Plus veya Elit statüsüne sahip üyelere bir Plus Ödülü verilecek.
  • Toplam 12 aylık dönemde kazanılabilecek maksimum Plus Ödülü sayısı 4 olarak belirlenmiştir.
  • Dünya çapındaki herhangi bir Dedeman'da bir gecelik ücretsiz konaklama ve ya
  • Katılımcı konakladığı ve kayıt olduğu oteldeki Dedeman restoranlarından herhangi birinde üç çeşitten oluşan iki kişilik bir akşam yemeği ve bir şişe yerli şarap.

   Elit Ödülleri:
  • Şart koşulan fiyatların uygulandığı her yirmi gecelik konaklamanın ardından, Elit statüsüne sahip üyelere bir Elit Ödülü verilecek.
  • Dünya çapındaki herhangi bir Dedeman'da bulunan bir suitte hafta sonu boyunca 2 gecelik ücretsiz konaklama olarak kullanılabilir (Cuma-Pazar veya Cumartesi-Pazartesi arası).   

Ayrıcalıklar: 

 1. Dedeman Loyal Club üyesi olarak kazanılan ayrıcalıklar kişiye özeldir ve devredilemez (aksi belirtilmedikçe). Ödülün veya üyeliğin sona ermesinden önce talep edilmeyen, alınmayan veya kullanılmayan tüm haklar iptal olacaktır.
 2. Üyeler için, üyelik düzeyleriyle (Avantaj, Plus, Elit) ilişkili olarak daha geniş ayrıcalıklar ve hizmetler sunulur. Üyelik düzeyine göre güncellenmiş ayrıcalıklar listesinin tamamı için, lütfen internet sitemizi ziyaret edin
 3. Belirli ayrıcalıklar müsaitlik durumuna göre geçerlidir ve belirli zamanlarda belirli lokasyonlar için geçerli olmayabilir. Kısıtlamalar ve indirim dışı tarihler geçerli olabilir.
 4. Spa ve Spor Tesislerine Ücretsiz Giriş:
  • Yalnızca belirli otellerde geçerlidir.
  • Üyenin otelde kayıtlı bir misafir olması gereklidir
  • Dedeman Grup, avantaj hakkı sunmadan önce üyenin üyelik kartını talep etme hakkına sahiptir
  • Avantaj, üyenin odasını paylaşan bir ilave misafire de sunulacaktır
 5.  Belirli Spa ve Spor Tesislerindeki bakım hizmetleri için %20 indirim:
  • Yalnızca belirli otellerde geçerlidir
  • Yalnızca Plus ve Elit üyeleri için geçerlidir
  • Üyenin otelde kayıtlı bir misafir olması gereklidir
  • Dedeman Grup, avantaj hakkı sunmadan önce üyenin üyelik kartını talep etme hakkına sahiptir
  • Avantaj, üyenin odasını paylaşan bir ilave misafire de sunulacaktır
  • İndirim başka bir fırsatla veya özel promosyonlarla birleştirilemez
 6. Oda Müsaitlik Durumu İçin 48 Saat Garanti:
  • Oda Müsaitlik Durumu İçin 48 Saat Garanti kapsamındaki oda türü, rezervasyon sırasındaki müsaitlik durumuna göre geçerlidir
  • Her otel tarafından ayrı olarak tanımlandığı üzere, standart iptal ve rezervasyon kullanmama hüküm ve koşulları geçerlidir
  • Avantaj yalnızca üye adına rezervasyon yapılan tek bir oda için geçerlidir
  • İndirim dışı tarihler geçerli olabilir. Her Dedeman’a özgü indirim dışı tarihler hakkında daha fazla bilgi için, lütfen internet sitemizi ziyaret edin
 7. Erken Giriş / Geç Çıkış:
  • Avantaj, müsaitlik durumuna göre geçerlidir ve resepsiyonda bildirim gerektirir
  • Standart erken giriş saati 11.00'dir
  • Standart geç çıkış saati 15.00'tir
 8. Ücretsiz Günlük Kahvaltı:
  • Otelde misafir olarak kaydolan üyeler, odayı paylaşan bir misafir ile birlikte günlük ücretsiz kahvaltıdan faydalanır
  • Ücretsiz kahvaltı, otelin kahvaltı sunan herhangi bir mekanında ya da ilave ücret ödemeden oda içinde yapılabilir
  • Üyeler, odayı paylaşmayan dışarıdan gelen müşterileri ücretsiz kahvaltıya davet edemez
 9. Executive Club lounge girişi:
  • Otelin executive veya club lounge girişi, otelde konaklayan üye ve odayı paylaşan bir misafir için ücretsizdir. Bu giriş imkanına belirtilen standart hizmet saatlerinde, ücret ödeyen müşterilere lounge alanında sunulan tüm avantajlar ve hizmetler dahildir.
  • Üyeler, dışarıdan gelen müşterileri lounge alanına ücretsiz olarak davet edemez.
  • Üyeler, ziyaret sırasında otelde kalmıyorsa lounge alanına ücretsiz olarak giriş yapamaz
  • Otel, Executive Club Lounge alanına giriş imkanını lounge alanının dolu olması, özel bir etkinlik için rezerve edilmiş olması, üyenin davranışlarının uygunsuz veya diğer misafirleri rahatsız edici olarak değerlendirilmesi, üyenin kıyafetinin lounge alanında geçerli kıyafet kuralları düzenlemesine uygun olmaması halinde kısıtlama hakkına sahiptir
 10. Ücretsiz Yükseltmeler:
  • Hafta boyunca müsaitlik durumuna göre geçerlidir
  • Üye Cuma, Cumartesi veya Pazar gecesi bir sonraki müsait oda kategorisine ücretsiz olarak yükseltilir.

   11. Otele Geliş Gününde 1 Gömlek Ütüsü

       

 Genel Hüküm ve Koşullar: 

 1. Program üyeliği ücretsizdir ve yasal olarak sık konaklama programlarına katılım izni veren ülkelerde ikamet eden bireyler için geçerlidir. Dedeman Loyal Club üyeliği ve üyelik başvurusu, üyenin veya başvuru sahibinin ikamet ettiği ülkenin kanunları tarafından yasaklandıysa geçersizdir.

 2. Dedeman Loyal Club üyeliği, katılımcı tesislerde yeterli sayıda gecelik konaklama yapan, yasal yaş sınırı kapsamındaki uygun bireyler için mümkündür.

 3. Dedeman Loyal Club program üyeliği ve ayrıcalıkları, yalnızca Dedeman Grubun kendi takdirine göre sunulur.

 4. Dedeman Grup ve diğer bağlı kuruluşlarından herhangi birinin personeli Dedeman Loyal Club'a katılım hakkına sahiptir, ancak Plus ve Elit statüsü için gecelik konaklama kredisinden ya da programın herhangi bir avantajından faydalanamazlar.

 5. Dedeman Loyal Club için önceden belirlenen sona erme tarihi yoktur ve Dedeman Grubun bildirimde bulunarak veya bulunmaksızın, herhangi bir zamanda Dedeman Loyal Club sona erdirme kararı vermesine kadar devam edebilir. Üyeler, Dedeman Loyal Club üyeliğinin sona erdiği tarihten itibaren, her bir ödülde ayrı olarak belirtilen son kullanma tarihine kadar ödülü kullanma süresine sahip olacaktır.

 6. Dedeman Grup, bildirimde bulunmaksızın ve üyelerin önceden rızası veya üyelere telafi ya da tazmin etme yükümlülüğü olmaksızın, dilediği zaman Dedeman Loyal Club programını, kural ve düzenlemeleri, hüküm ve koşulları, prosedürleri, ödülleri ve promosyonları / koşulları, fırsatları, ödül veya ödül düzeylerini ekleme, değiştirme, silme veya başka bir şekilde değişiklik yapma hakkına sahiptir. Bu, Dedeman Grubun seyahat ortağı bağlantıları, avantaj kullanımına ilişkin kurallar ve prosedürler, ödüllerin devam eden müsaitlik durumu, indirim dışı tarihler, oda müsaitliği, avantaj türü ve özel fırsat özelliklerini etkileyen, ancak bunlarla sınırlı olmayan değişiklikler yapabileceği anlamına gelmektedir.

 7. Dedeman Grup, Dedeman Loyal Club programını bu Hüküm ve Koşullara uygun olmayan bir şekilde kullandığı görülen veya Dedeman Loyal Club programını ya da ödül geri ödemesi veya kullanımı dahil, ancak bununla sınırlı olmaksızın, sunulan Dedeman Loyal Club programı avantajlarından herhangi birini kötüye kullanma niyeti bulunan üyeler için Dedeman Loyal Club üyeliğini devam ettirmeme hakkına sahiptir. Dedeman Grup ayrıca uygunsuz davranış veya tutum sergilediği ya da yerel veya federal kanunlar, kurallar ya da kararlar ile tutarlı olmayan bir şekilde hareket ettiği görülen üyeler için üyeliği devam ettirmeme hakkına sahiptir.

 8. Devam etmeyen üyelik, ödüllerin ve ayrıcalıkların iptal edilmesi ile sonuçlanabilir. Dedeman Loyal Club programının duraklatılmasına ek olarak, Dedeman Grup kendi takdirine göre gerekli gördüğü uygun idari ve/veya hukuki işlemleri, cezai takibat da dahil olmak üzere gerçekleştirme hakkına sahiptir.

 9. Dedeman Loyal Club Hüküm ve Koşullarının tüm yorumlamaları, Dedeman Grubun kendi takdirine bağlıdır.

 10. Her Dedeman Loyal Club üyesi, Dedeman Grubu her türlü adres değişikliğinden veya kredi kartı bilgisi değişikliğinden haberdar etmekle sorumludur. Dedeman Grup, üyenin Dedeman Grup veya katılımcı otellerde yaptığı her türlü harcamayı üyenin sunduğu herhangi bir kredi kartı numarasına faturalandırmakla yetkilidir.

 11. Belirli Dedeman Loyal Club avantajları ve hizmetleri tüm üyeler için belirlenmiştir, ancak katılımcı oteller tarafından sunulan avantajlar ve hizmetler farklılık gösterebilir.

 12. Dedeman Grup, Dedeman Loyal Club programını etkileyebilecek ortak ürünleri veya hizmetlerindeki değişimlerden veya kesintiden sorumlu değildir ve hiçbir yükümlülük kabul etmez.Dedeman Grup, şarta bağlı oda fiyatları üzerinde üyelik avantajlarını ve gecelik konaklama kredisini kısıtlama hakkına sahiptir. Şarta bağlı oda fiyatları Dedeman Grup tarafından belirlenir ve herhangi bir zamanda, önceden bildirilmeksizin şarta bağlı olmadığı kabul edilebilir. Şarta bağlı olmayan oda fiyatlarının bir örneği için yukarıya bakın.

 13. Dedeman Grup ve Dedeman Loyal Club, postada kaybolan talepler veya iletilerden sorumlu değildir. Dedeman Grup; her türlü fiyatlandırma hataları veya tipografik hatalardan, açıklama hatalarından ya da katılımcı tesisler ve ortaklarla ilgili hatalardan sorumlu değildir ve bunları düzeltme hakkına sahiptir.

 14. Herhangi bir kayıp ya da çalıntı üyelik veya kredi kartını, kartın yetkisiz kullanımını önlemek için Dedeman Loyal Club bağlılık hizmetleri ekibine derhal bildirmek üyenin sorumluğundadır. Dedeman Grup, kayıp ya da çalıntı üyelik kartı sonucunda oluşan hiçbir ücretten, kaybın Dedeman Gruba bildirilmemesi halinde sorumlu değildir.

 15. Dedeman Hotels & Resorts Int. , Dedeman Loyal Club programını etkileyebilecek ortak ürünleri veya hizmetlerindeki değişimlerden veya kesintiden sorumlu değildir ve hiçbir yükümlülük kabul etmez.

 16. Dedeman Grup, Dedeman Loyal Club programını bu ve diğer materyaller, diğer hizmetler ve ürünlerle "olduğu gibi" sunar ve geçerli kanunun izin verdiği tam yetki kapsamında, ticarete elverişlilik, tasarım, doğruluk, yetkinlik, yeterlilik, uygunluk, kapasite, bütünlük veya müsaitlik dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere açık veya zımni her türlü garantiden açıkça feragat eder. Üye, Dedeman Grup tarafından Dedeman Loyal Club programının veya bu tür diğer tüm ürünlerin ve hizmetlerin kesintisiz olacağının, eksikliklerden veya hatadan ari olacağının ya da kusurların düzeltileceğinin veya değişikliklerin uygulanacağının beyan, tekeffül veya garanti edilmediğini kabul eder. Dedeman Loyal Club veya diğer herhangi bir ürün veya hizmetten kaynaklanan arızi, özel veya dolaylı zararlar dahil, ancak bunlarla sınırlı olmaksızın, Dedeman Grup veya bir Dedeman Grup temsilcisinin bu tür zararların olasılığı konusunda bilgilendirilmesi halinde bile, Dedeman Grup hiçbir koşulda sorumlu tutulmayacaktır. Bazı yargı mercileri, bu tür hususlarla ilgili arızi veya dolaylı zararların hariç tutulmasına veya sınırlanmasına izin vermez; dolayısıyla bu tür istisnalar geçerli olmayabilir. Dedeman Grubun bu tür hususlarla ilgili herhangi bir zarardan sorumlu tutulması halinde, üyenin tek ve yegane çözümü, kuruluşun sunduğu hizmet veya ürün karşılığında üye tarafından sorumlu tutulan kuruluşa ödenen bedelin üyeye iade edilmesi ile sınırlı olacaktır. Üye işburada bu tür hususlarla ilgili her türlü iddia veya eylemi, söz konusu iddia veya eylemin temelini oluşturan türde faaliyet, etkinlik, durum veya eksikliğin ilk kez görülmesinden iki yıl sonra herhangi bir mahkemeye taşımakla ilişkili her türlü ve tüm haklarından feragat eder.

 17. Dedeman Loyal Club’a kaitli her üye Dedeman Gruptan gelen tüm e-posta ve sms bilgilendirmelerini kabul etmiş sayılır.